Facebook Hareketler Dökümünü Toplu Silme (Ücretsiz)

**** Düzenleme: 01.03.2021: “Facebook Post Manager” eklentisi Facebook’un  site dizaynında yaptığı değişikliklerden dolayı çalışmıyor. Facebook, bu tür uygulamalara izin vermiyor. ****


[How to delete all your old posts from your Facebook Timeline permanently? (Free)]


Merhabalar, birçok arkadaşımın bana sorduğu “Facebook’ta Hareketler Dökümü nasıl topluca silinir?” sorusunu bu konuda teknik bilgim olmadığı gerekçesiyle yanıtlayamamıştım. İnternet üzerinde yaptığım kısa bir araştırma sonucunda “Chrome” tarayıcılara eklenen bir eklenti keşfettim, ardından sizlere yardımcı olabilmek adına bu eklentinin çalışıp çalışmadığını da test ettim. Aşağıda herkesin anlayabileceği kadar basit ve sade bir şekilde tüm görsellerle konuyu açıklığa kavuşturdum. Umarım işinize yarar.

“Toplu silme özelliği” olan bu eklenti ile neler yapabilirsiniz:

 • Gönderilerinizi silebilirsiniz,
 • Beğendiğiniz her şeyi beğenmekten vazgeçebilirsiniz,
 • Arkadaş Listenizden birden fazla kişiyi aynı anda silebilirsiniz,
 • Katıldığınız gruplardan ya da izniniz olmadan üye yapıldığınız gruplardan çıkabilirsiniz,
 • Beğendiğiniz tüm sayfalardan çıkabilirsiniz..

Lütfen Okuyun: Bu uygulamada silinen gönderiler asla ama asla geri getirilemez. Tüm sorumluluğun size ait olduğunu bilerek bu eklentiyi kullanın. Resimlerinizi yedeklemenizi öneririz, yüklediğiniz resimleri de gönderi olarak görmektedir. “Scanning” yani tarama bittikten sonra silinecek gönderilerin başına ✅ tik işareti konularak işaretlenir, buradan resimlerin olduğu gönderilerinizin başından tik işaretini kaldırırsanız, resimleriniz silinmez. Dilerseniz resimlerinizin bir yedeğini de alabilirsiniz.


BAŞLAYALIM …


1-google-chromeu-acin

 

Adım 1: Öncelikle internet tarayıcınız Chrome’u açıyorsunuz. Chrome yüklü değilse indirip kurabilirsiniz. 

 

 


2-uygulamalar-sekmesine-tiklayin

 

Adım 2: Chrome tarayıcısında sol üst köşede “Uygulamalar” sekmesi bulunur. Ona tıklıyoruz!


3-uygulamalar-sekmesine-tiklayin

 

 

Adım 3: Burada Chrome “Web Mağazası” seçeneğini göreceksiniz. Dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz..

 

 


4-uygulamalar-menusu

 

Adım 4: Açılan sayfada arama bölümüne “Facebook Post Manager” yazın ve enter tuşuna basın.


5-chromea-ekleAdım 5: Chrome’a ekle seçeneğini tıklayınız. Eklenti tarayıcınıza entegre edilecek.


 

6-uzanti-ekleAdım 6: Uzantı ekle seçeneğine tıklıyoruz.


7-eklendiAdım 6: Uzantı eklendi onay sayfası. Uzantı artık tarayıcınıza entegre edilmiştir.


8-eklenti-ikonu

 

Adım 7: Tarayıcınızın sağ üst köşesinde eklentinin simgesini göreceksiniz, onun üzerine tıklayın. Artık eklentimiz hazır.

 


9-giris-yap-facebookAdım 8: Şimdi Facebook hesabınıza giriş yapınız..


9-hareketler-dokumu

 

 

 

Adım 9: Profilinizin olduğu sayfaya tıklayın. Kapak resminin hemen altında bulunan “Hareketler Dökümünü Gör” seçeneğine tıklıyoruz.

 

 


10-hareketler-dokumu-filtreleri

 

 

 

 

Adım 10: Hareketler Dökümü Filtrelerini görmektesiniz.

 

 

 

 

 

 


10-silincek-ilk-menu-secinAdım 11: Silme işlemi hangi filtre özelliğini seçmişseniz, o filtre içinde gerçekleşir. Ben örnek olarak “Senin Gönderilerin” filtresini seçtim.

 

 

 


11-uygulama-ikonuAdım 12: Facebook Hareketler Dökümü sayfasındayken sağ üst köşede eklenti simgesine tıklayınız.


12-uygulama-taniitmiAdım 13: Buradan yıl ve ay seçerek gönderilerinizi topluca silebilirsiniz.


13-silme-islemiAdım 14: Görmeniz açısından ben yıl ve ay seçtim, dilerseniz tüm yılları ve tüm ayları seçebilirsiniz.. Beğenileri “beğenmekten vazgeçmek” için Unlike seçeneğine tıklayabilirsiniz. Gönderileri gizlemek/göstermek için hide/unhide seçeneğine tıklayabilirsiniz.


14-onaylayin

 

 

Adım 15: Ok tuşuyla onaylayın. Silinen veriler geri getirilemez.

 

 

 

 


15-scanningAdım 16: Sarı tonda “Scanning” ibaresini gördüğünüzde gönderileriniz seçilmeye başlanacaktır. Daha sonra sizden silme onayı istenecek.


16-tarama-bitti

 

 

Adım 17: Tarama bitti, şimdi onaylayın.


secili-oge-tik-isaretini-kaldirAdım 18: Gördüğünüz gibi “Scanning” tarama işlemi sona erdi, silinecek öğeler işaretlendi, buradan silinmesini istemediğiniz öğelerden tik işaretini kaldırıp, silmekten vazgeçebilirsiniz.

Resimleriniz için Uyarı: “Scanning” yani tarama bittikten sonra silinecek gönderilerin başına ✅ tik işareti konularak işaretlenir, buradan resimlerin olduğu gönderilerinizin başından tik işaretini kaldırırsanız, resimleriniz silinmez. Dilerseniz resimlerinizin bir yedeğini de alabilirsiniz.

 


16-confirm-cleaningAdım 19: “Confirm to delete” “silmek için onaylayın” seçeneğine tıklayın, açılır menüde “confirm” “onayla” seçeneğine tıklayın. Not: Buradan sonra tamamen silinir.17-silme-islemi-suruyorAdım 20:
 Sime işlemi sürüyor.

 

 


18-islem-tamamAdım 21: Evet arkadaşlar, silme işlemi bitti, “Yes” seçeneğine basın, işlem tamamdır.

Not: Yes seçeneğine bastığınızda eklentinin bulunduğu sayfa yeni bir sekmede açılacak, kapatabilirsiniz, sorun teşkil etmez.

 

 


chromedan-kaldir

 

Son olarak; eklentiyi tarayıcınızdan kaldırmak isterseniz tarayınızın sağ üst köşesinde bulunan eklenti simgesi üzerine sağ tıklayın, “Chrome’dan kaldır..” seçeneğine tıklayın, kaldırılmıştır.

 

 


Ben bu kadar zahmete katlanamam derseniz, hesabınızı tamamen kalıcı olarak silebilirsiniz. 


 

Bu yazı Yazdıkça içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

42 Responses to Facebook Hareketler Dökümünü Toplu Silme (Ücretsiz)

 1. Kerim dedi ki:

  benim gruplarda paylastigim gonderileri yorumlari grupda olmayan ve arkadasligida olmayanlar gore bili mi?

  Beğen

  • Temel dedi ki:

   Merhaba Kerim,
   Grubun gönderileri herkese açıksa görebilir, değilse grup üyeleri dışında kimse göremez. Hesabınıza erişebilen birisi tabiki nereye ne yorum yaptığınızı görür.

   Beğen

 2. Sibel dedi ki:

  Ben silemedim yaa giris yok diyor sarı butona basip confirmi tikladigimda ne yapabilirim neden daha ilari gidemiyorum acaba

  Liked by 1 kişi

 3. Umar Koç dedi ki:

  Kardeşim engelli olduğumuz kişilerin sayfalarındaki yorumlarımız da dahil olmak üzere, tüm yorumları silmek mümkün mü bu şekilde? Yoksa bazı yorumlar mı silinebiliyor? Ben beceremedim ya. Bazı yorumlar silinmiyor. Silinse tek tek silmeye de razıyım ama olmuyor. Hareketler dökümünde yorum silindi diyor ama yorum hala duruyor. Nerede hata yapıyorum acaba? Lütfen beni aydınlatır mısınız? Şimdiden çok teşekkür ederim.

  Liked by 1 kişi

  • Temel dedi ki:

   Umar merhaba,
   Bunu birkaç gün içinde test edip dönüş yaparım. Silmesi gerekir diye düşünüyorum.

   Beğen

  • Temel dedi ki:

   Merhaba Umar,
   Hiç silmiyorsa sorun vardır. Fakat bazen silip bazen silmemesi hesabındaki gönderi çokluğuna göre değişebilir. Eğer yıl yıl denersen daha iyi olur. Hatta mümkünse önce yıl yıl silip sonra ay ay silmen daha verimli olacaktır.

   Eğer buna rağmen silmiyorsa bil ki engelli olduğun kişinin gönderi sayfasına senin ulaşamadığın gibi, uygulamanın da ulaşamayacağıdır. Buradan yine dönüş yaparsan durumla ilgili yine yardımcı olmak isterim.

   Beğen

 4. Geri bildirim: Facebookta Mesajlarımı Nasıl Toplu Silerim? (Ücretsiz) | Temel Konuk

 5. Geri bildirim: How to delete / remove all your old posts from your Facebook Timeline permanently? (Free) | Temel Konuk

 6. Rumuz dedi ki:

  Birşey sorucam hareket dökümünde eklediğin arkadaslar varya onları nasıl yok edebiliriz

  Liked by 1 kişi

 7. Mahza dedi ki:

  Allah razı olsun kardeşim…

  Liked by 1 kişi

  • Uğur dedi ki:

   Maalesef yorumların tamamını silmiyor kardeşim. Az önce uyguladım. Bazı yorumlar siliniyor, bazısı kalıyor. Hele eski yorumları sanırım silemiyor. Mesela, 2014’ü silerken yorum gözükmüyor, boş gözüküyor ama yorumum kişinin duvarında aynen duruyor. Yani hareketler dökümünde yorum yok, fakat şahsın duvarında aynen duruyor. Ancak 2015’i ve sonrasını ful silebildim. Yine de teşekkür ederim kardeşim paylaşım için. Emeğine sağlık…

   Liked by 1 kişi

   • Temel dedi ki:

    Uğur Bey,
    Hiç silmiyorsa evet sorun var diyebiliriz. Fakat bazen silip bazen silmemesi hesabınızdaki gönderi çokluğuna göre değişebilir. Eğer yıl yıl denerseniz daha iyi olur. Hatta mümkünse önce yıl yıl silip sonra ay ay silmeniz daha verimli olacaktır.

    Beğen

    • Ugur dedi ki:

     Haklısınız kardeşim. Şu an öyle yapıyorum ve memnunum. Çok teşekkür ederim. Siz denediniz mi peki? Listesinde olmadığımız ya da engelli olduğumuz kişilerden çok eski yorumları silmeyi?

     Beğen

 8. Rukiye dedi ki:

  Hareket dökümünden siliyoruz fakat ,gerçekte yorum yaptığımız sayfadan silinir mi ,beğendiklerimiz silinir mi,yaptığım yorumlardan diyelim pişmanım veya beğenmekten vazgeçtim tek tek silmezsem sizin tarif ettiğinizi uygularsam yorumlarım kaybolur mu ,silersem eğer bendeki haraket dökümünden silinecek ben göremeyeceğim ama yorumumu diğer kimseler yani yorum bıraktığım sayfadakiler görecek mi ,ben fikir farklılïğï ile ilgili tartışma yaptım ve eşim gereksiz boş iş olduğunu söyledi onu rahatsız etmemek için silmek istiyorum.

  Liked by 1 kişi

  • Temel dedi ki:

   Rukiye hanım merhaba
   Sizin sildiğiniz her yerden silinmiş olur, sadece sizden değil. Makalede yayınlanan eklenti yardımıyla hareketler dökümününden yorumlarınızı silebilirsiniz. Eklenti tamamen silecektir. Sayfaları beğenmekten de vazgeçebilirsiniz. Eklenti zaten sizin isteğinize göre siler. Neyin silineceğine neyin kalacağını siz karar verirsiniz.

   Beğen

Siz de bu yazıya yorum yapabilirsiniz ..

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.